Firma Armont działa na terenie całego kraju, prężnie rozwijając swoją działalność.

Aby składowanie towarów było ergonomiczne i wygodne, należy udostępnić swoim pracownikom odpowiednie narzędzia i rozwiązania. Nasze regały wjezdne i regały rzędowe umożliwiają nie tylko bezpieczne przechowywanie produktów, ale także pozwalają na sprawną organizację przestrzeni całego magazynu i łatwą nawigację pomiędzy towarami. Oferujemy regały paletowe trwałe i najwyższej jakości.

Regały paletowe sprawdzonego producenta

Współpracujemy z najbardziej renomowanymi producentami systemów składowania towarów. W naszej ofercie znajdują się między innymi:

  • Regały paletowe wjezdne – idealne narzędzie optymalizacji przestrzeni magazynowej. Pozwala na składowanie towarów różnego rodzaju, umożliwiając wjazd wózkiem widłowym do poszczególnych rzędów oraz układanie warstw jedna na drugiej. Logistyka składowania produktów z wykorzystaniem regału paletowego może być przeprowadzana zarówno zgodnie z regułą FIFO (First In First Out), jak i LIFO (Last In First Out), co daje duże pole manewru.
  • Regały paletowe rzędowe – najbardziej uniwersalny i ekonomiczny system składowania. Umożliwiają grupowanie zarówno w sposób równoległy, jak i prostopadły. Rzędowy układ rozmieszczenia zapewnia łatwy dostęp do asortymentu magazynu oraz pozwala na zmianę ułożenia w dowolnym momencie. Regał paletowy tego rodzaju nadaje się zarówno do towarów paletyzowanych, jak i innych.

Regały magazynowe paletowe: wjezdne i rzędowe. Dlaczego warto?

30-letnie doświadczenie pozwoliło nam doskonale poznać potrzeby naszych klientów. Dzięki temu dziś oferujemy zarówno nowe, jak i używane regały paletowe, a także ich wyposażenie. 

Regały paletowe wysokiego składowania sprawiają, że wózki widłowe mają bezpośredni dostęp do produktów. Ich gabaryty można dostosowywać do wielkości hali, co gwarantuje optymalne wykorzystanie pomieszczenia, w którym się znajdują.

Co warto wiedzieć o regałach paletowych? 

Regały paletowe są powszechnie stosowane w magazynach, centrach dystrybucyjnych i innych miejscach, w których trzeba magazynować dużą ilość towarów. Służą do ich przechowywania i organizowania. Składają się z ram, półek oraz palet, na których składowane są produkty. Dzięki swojej konstrukcji regały paletowe pozwalają na wykorzystanie przestrzeni magazynowej w sposób efektywny i optymalny. Warto zaznaczyć, że regały można podzielić na wiele rodzajów w zależności od zadań, jakie spełniają. Wśród nich można wyróżnić m.in. regały do artykułów spożywczych, materiałów budowlanych, produktów chemicznych czy elektronicznych. Istnieją regały o różnej wysokości, długości i szerokości, dzięki czemu można je dostosować do wielkości i wagi przechowywanych produktów. Regały paletowe są skutecznym i wydajnym narzędziem do przechowywania towarów w magazynach i centrach dystrybucyjnych, ale tylko pod warunkiem przestrzegania zasad bezpieczeństwa i odpowiedniego użytkowania. 

Regały paletowe to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sposobów składowania produktów w magazynach. Te specjalne konstrukcje pozwalają na składowanie różnorodnych towarów na paletach na różnych poziomach. Wybór odpowiednich regałów magazynowych jest bardzo ważny, ponieważ od niego będzie zależeć wydajność i efektywność magazynu. Istnieje kilka wyznaczników, których analiza podpowie, jakie będzie najlepiej dobrany typ regałów do magazynu.

Przede wszystkim warto zastanowić się nad miejscem, w jakim będą ustawione regały paletowe. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę typ magazynu oraz jego powierzchnię i wysokość. Należy także określić, ile przestrzeni będzie przeznaczone do składowania towarów oraz ile miejsca zostanie zagospodarowane pod inne cele, takie jak sortowanie towarów czy stanowisko dla pracowników.

Drugim ważnym wyznacznikiem jest rodzaj składowanych ładunków. Należy dokładnie określić, jaka jest ich postać fizyczna, czy są to palety, beczki itp. Ważne jest także określenie wagi przechowywanych produktów, ponieważ regały muszą być dostosowane do właściwego udźwigu. Istotne są wymiary i rozmiar towarów, które mają być składowane, ponieważ inaczej wyglądać będzie miejsce składowania długich rur czy desek, inaczej elementów karoserii samochodowej, a inaczej kosmetyków.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest rotacja asortymentu. Zapewnienie łatwego dostępu do przechowywanych ładunków jest szczególnie istotne w przypadku towarów o określonej dacie ważności lub przydatności do spożycia jak np. w przypadku produktów spożywczych, leków czy kosmetyków. Regały paletowe powinny być tak skonstruowane i zmontowane, by możliwe było łatwe i szybkie dotarcie, pobieranie i składowanie towarów.

Ostatnim ważnym wyznacznikiem jest sposób obsługi magazynu. Należy określić, jakiego typu urządzenia będą obsługiwały towary w procesie magazynowania. W zależności od tego, czy do prac wykorzystywane będą wózki paletowe o niewielkim udźwigu i wysokości unoszenia, czy wydajne wózki widłowe wysokiego składowania o dużym zasięgu, dobiera się odpowiednie regały magazynowe.Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na wybór rodzaju regałów magazynowych, które najlepiej sprawdzą się i będą dopasowane zarówno do warunków, jak i do rodzaju artykułów, jakie mają być na nich składowane. Dobrze dobrane regały paletowe pozwolą na optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej oraz łatwiejszą i bardziej efektywną pracę zespołu magazynierów. Warto zatem dokładnie przeanalizować potrzeby i wymagania magazynu przed dokonaniem wyboru odpowiedniego typu regałów paletowych.

Regały paletowe w magazynie a bezpieczeństwo

Warto zwrócić uwagę też na kwestię bezpieczeństwa w magazynie. Regały paletowe powinny być zawsze montowane zgodnie z instrukcjami producenta oraz normami bezpieczeństwa, a także regularnie przeglądane i konserwowane. Nieprawidłowo zamocowane mogą być przyczyną wypadków i prowadzić do generowania strat finansowych. Istotne jest też, by pamiętać o maksymalnej ładowności regałów. Przy ich przeciążeniu dojść może do uszkodzenia konstrukcji, a to z kolei stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego.

Należy zawsze pamiętać o zasadzie równowagi ciężarów. Regały paletowe powinny być ustawione w sposób stabilny i umożliwiać równomierne rozłożenie masy towarów, aby uniknąć przeciążenia i potencjalnego zapadnięcia się całej konstrukcji.

Warto zadbać o odpowiednie oznakowanie regałów, informujące o maksymalnym obciążeniu oraz o sposobie ich użytkowania. Kolejnym ważnym aspektem jest regularna kontrola stanu technicznego regałów paletowych. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek uszkodzeń należy zwrócić się do specjalisty, który oceni stan regału i podejmie odpowiednie kroki naprawcze. Wymienienie uszkodzonej części lub całego regału może być jedynym bezpiecznym rozwiązaniem.

Istotne jest też stosowne przeszkolenie pracowników korzystających z regałów paletowych. Szkolenia powinny obejmować instruktaż dotyczący zasad korzystania z wózków widłowych, przechowywania towarów na regałach, identyfikowania niebezpiecznych sytuacji i reagowania w przypadku wypadku. Zapraszamy do skorzystania z naszej kompleksowej oferty, w tym m.in. usługi eksperckich przeglądów regałów paletowych.

Regały paletowe – dopasuj je do potrzeb swojego magazynu

Regały paletowe to konstrukcje, dzięki którym możliwe jest bezpieczne i wygodne składowanie towarów. Naszym klientom oferujemy regały paletowe, które można dopasować do swojego magazynu pod względem wysokości, głębokości i ogólnej nośności. Posiadamy różne produkty i akcesoria, dzięki którym stworzony regał paletowy będzie stabilną, bezpieczną i komfortową w codziennym użytkowaniu konstrukcją, Dobrze dobrane regały magazynowe paletowe zapewnią szybką i bieżącą kontrolę stanów magazynowych oraz łatwy dostęp do towarów. Regały paletowe to ogromna uniwersalność, stąd warto zastosować je na swoim magazynie, gdzie pozwolą na maksymalne uporządkowanie wszystkich posiadanych towarów. Bez problemu można dopasować je do konkretnych ładunków, ich wagi oraz wymiarów. W naszej ofercie proponujemy wysokiej jakości regały paletowe, które zapewnią bezpieczeństwo składowanym ładunkom, a także wszystkim pracownikom pracującym przy ich obsłudze.

Regały magazynowe paletowe – jakie są ich zalety?

Konstrukcja regałów magazynowych paletowych zapewnia szybki dostęp do każdego ładunku składowanego w magazynie. Proponujemy je do wszystkich hal magazynowych, gdzie przechowywane są towary na paletach, gdyż zapewniają wygodną i przede wszystkim bezpieczną kontrolę oraz operowanie ładunkami. Przy tym nie ma konieczności przestawiania innych towarów, co znacznie ogranicza czas potrzebny do kontroli magazynu czy wydawania towarów. Odpowiednio dobrane regały paletowe znacznie ograniczają ilość miejsca potrzebnego do ich ustawienia, co pozwala wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Warto wiedzieć, że powstałe podczas użytkowania regałów uszkodzenia można łatwo naprawić poprzez wymianę ram nośnych czy belek. Ogranicza to konieczność ponoszenia większych kosztów. Nasze regały magazynowe paletowe to stabilne i trwałe konstrukcje, które polecamy do hal magazynowych, hurtowni i wielu sklepów. Pozwolą zoptymalizować procesy magazynowania, obniżając przy tym koszty.