Wysoka jakość regałów magazynowych ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i wygody składowania. Okazuje się, że ważny jest także ich odpowiedni montaż – ma on duże znaczenie w kontekście bezpiecznego korzystania z regałów. Montaż regałów to zadanie, które warto powierzyć profesjonalistom. W naszej firmie od lat zajmujemy się wykonywaniem takich prac. Ogromne doświadczenie i wiedza, jaką posiadamy, pozwalają nam na sprawne i przede wszystkim bezpieczne działanie w trosce o zadowolenie i jak największą wygodę naszych klientów. Podczas prac montażowych regałów magazynowych korzystamy z nowoczesnych technologii, dzięki czemu gwarantujemy prawidłowy montaż. Działamy zgodnie z instrukcją i specyfikacją produktów oraz obowiązującymi przepisami prawa odnośnie montażu regałów magazynowych. Wymaga to od nas odpowiedniego przygotowania się do wykonania montażu oraz przestrzegania wszelkich procedur, dzięki którym regały mogą jak najlepiej spełniać swoje zadania.

Montaż regałów magazynowych – wysoka jakość świadczonych usług

Od wielu już lat zajmujemy się montażem regałów paletowych wjezdnych i rzędowych, działamy w sposób profesjonalny, co doceniło wielu klientów korzystających z naszych usług. Nowoczesne rozwiązania, które stosujemy, sprawiają, że wydajność naszej pracy jest naprawdę wysoka, przy jednoczesnym bezpieczeństwie pracowników wykonujących prace montażowe. Na każdym kroku liczy się dla nas bezpieczeństwo, gdyż dobrze wiemy, że każdy system regałów musi zmierzyć się dużym obciążeniem. Działamy sprawnie, na bieżąco kontrolując i przestrzegając wszystkich przepisów BHP oraz stosując się do instrukcji. Dzięki temu każdy zamontowany przez nas regał magazynowy jest zainstalowany prawidłowo. Na każdym etapie weryfikujemy poprawność montażu. Wiele realizacji, które mamy za sobą, pozwalają nam podchodzić indywidualnie do każdego zlecenia. W końcu każda przestrzeń jest inna, dlatego wymaga często elastyczności działania.

W naszej ofercie znajdują się zróżnicowane regały magazynowe. Montaż takich systemów nie sprawia nam żadnych trudności.  

Warto pamiętać, że montaż regałów magazynowych jest procesem niezwykle istotnym w bezpiecznej i funkcjonalnej organizacji przestrzeni magazynowej, dla efektywnego wykorzystania dostępnego miejsca. Nie ulega wątpliwościom, że regały magazynowe powinny być zainstalowane przez specjalistów, którzy mają doświadczenie w budowie i instalacji tego typu konstrukcji.

Montaż regałów magazynowych zaczyna się zwykle od wyznaczenia odpowiedniego miejsca pod ich umieszczenie. Ważne jest, aby powierzchnia, na której będą ustawione regały było wypoziomowana i stabilna, a także, aby była odpowiednio oświetlona oraz wentylowana.

Następnym krokiem w montażu regałów magazynowych jest przygotowanie elementów składowych konstrukcji. Najważniejsze są tu słupy, belki, płytki oraz odpowiednie połączenia śrubowe. Po wyborze odpowiedniej konstrukcji i jej rozmiarów przystępujemy do ich montażu, który rozpoczyna się od ustawienia słupów.

Po ustawieniu słupów wstawiamy belki oraz pozostałe elementy konstrukcyjne. Zwracamy uwagę, by każdy element był dokładnie osadzony i by cała konstrukcja była stabilna oraz bezpieczna dla użytkowników. Ostatnim etapem montażu regałów magazynowych jest umieszczenie półek i kontrola instalacji.

Montaż regałów paletowych – dlaczego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Montaż regałów paletowych wiąże się z koniecznością zadbania o wiele szczegółów, np. odpowiednie dokręcenie śrub, wykonanie kotwienia i wiele innych. Wpływa to na późniejszy komfort korzystania oraz bezpieczeństwo osób pracujących na magazynie. Właśnie dlatego, warto zlecić to zadanie profesjonalistom. Jako zespół fachowców z dużym zaangażowaniem w pracę chętnie podejmiemy się montażu różnych regałów paletowych wjezdnych czy rzędowych. Doskonale znamy kroki, jakie trzeba poczynić w kierunku profesjonalnego montażu, zdajemy sobie sprawę z zagrożeń i wiemy, jakie problemy mogą wynikać ze źle zamontowanych systemów. Właśnie dlatego montaż regałów paletowych warto powierzyć właśnie nam! Zaraz po montażu wykonamy kontrolę i przegląd zainstalowanego systemu tak, aby mieć pewność, że wszystkie czynności zostały wykonane zgodnie z instrukcją i wymaganiami.

Warto pamiętać, że w przypadku nieprawidłowego montażu regałów magazynowych może dojść do poważnych wypadków, takich jak przewrócenie całej konstrukcji lub jej zawalenie.

Montaż regałów wjezdnych i rzędowych – sprawna organizacja magazynu

Podczas prac związanych z montażem regałów magazynowych dbamy o zapewnienie wszelkich środków ochrony, zapewniając wyznaczenie stref, do których wstępu nie mają osoby niepowołane. Dzięki temu możemy przystąpić do prac, wykonując je w sposób profesjonalny. Zanim przystąpimy do prac, kontrolujemy nośność podłogi, aby mogła ona utrzymać załadowane regały. Dbamy również o to, aby wyznaczyć odpowiednie odległości. Montujemy regały różnego typu, np. wjezdne czy rzędowe. Pierwsze z nich pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i jej dopasowanie do wymiarów pojazdów, jakie się po niej poruszają, gwarantując łatwy i bezpieczny dostęp. Wymaga to przemyślanego planu, jak odpowiednio zagospodarować całą przestrzeń. Regały rzędowe to z kolei systemy, które muszą gwarantować łatwy i szybki dostęp do magazynowanych towarów. Każdy montaż regałów wjezdnych czy rzędowych odbywa się kompleksowo, z dbałością o każdy szczegół. Dbamy o to, aby systemy te gwarantowały ergonomiczne i wygodne składowanie towarów, pozwalając na sprawną organizację całej przestrzeni magazynowej.