Regały wjezdne są świetnym rozwiązaniem dla optymalizacji składowania w przestrzeni magazynowej. Zapewniają efektywne i bezpieczne przechowywanie towarów, materiałów i innych ładunków, bez względu na ich rozmiar i kształt. Regały te są projektowane w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać miejsce i umożliwić składowanie wielu palet w jednym miejscu. Systemy takie sprawdzą się przede wszystkim w magazynach i przedsiębiorstwach, które muszą przechowywać dużą liczbę przedmiotów w bardzo ograniczonej przestrzeni.

Są od lat stosowane w centrach logistycznych i halach produkcyjnych. Poznaj naszą ofertę!

Czym są regały wjezdne i jak działają?

Regały wjezdne to rodzaj systemu regałów magazynowych, który umożliwia przechowywanie wielu palet w jednej przestrzeni. Palety są umieszczane na szynach, które biegną wzdłuż obu stron regału. Dzięki temu umożliwiają one wjazd wózka widłowego pomiędzy poszczególne ramy regału. Palety mogą być ładowane z jednej strony lub z obu stron, w zależności od wybranej konstrukcji. Wysokość tych regałów także jest zróżnicowana – może to być nawet kilka metrów wysokości.

Regały wjezdne są zatem jednym z rodzajów regałów magazynowych, które charakteryzują się tym, że operator wózka może wjechać niejako do ich wnętrza. Dzięki temu umożliwiają łatwiejsze i efektywniejsze zarządzanie przestrzenią magazynową. Regały wjezdne są stosowane w wielu branżach, takich jak logistyka, przemysł, produkcja czy handel.

Regały wjezdne doskonale sprawdzają się w zakładach produkcyjnych, w których zachodzi potrzeba składowania dużych partii najczęściej tego samego towaru. Pozwalają na bardzo dobre wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej, a także swobodny dostęp do każdego poziomu systemu regałów wjezdnych. Z regałów tego typu chętnie korzystają również obiekty chłodnie i mroźnie.

W przypadku przemysłu spożywczego, gdzie wymagana jest kontrola temperatury, regały wjezdne również doskonale się sprawdzają. Dzięki nim możliwe jest przechowywanie różnego rodzaju produktów w odpowiednich warunkach, co zapewnia ich dłuższą trwałość. Regały wjezdne to także idealne rozwiązanie dla firm zajmujących się spedycją i logistyką. Dzięki nim w magazynie można stworzyć odpowiednią przestrzeń na uporządkowane przechowywanie ładunków. Warto je zastosować, aby zwiększyć pojemność magazynu oraz usprawnić proces dostawy towarów.W przypadku regałów wjezdnych operator ma dostęp do palet z jednej strony konstrukcji. Może wjechać wózkiem do wewnątrz, a potem się z niego wycofać. To idealne rozwiązanie  w modelu składowania określanym skrótem LIFO. Dzięki tym regałom na trzeba tworzyć szerokich korytarzy między rzędami.

Jak wybrać najlepsze regały wjezdne dla swojego magazynu?

W dzisiejszych czasach wiele firm i przedsiębiorstw potrzebuje odpowiedniego miejsca do przechowywania swoich produktów i materiałów. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich regałów wjezdnych, które pozwalają na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni magazynowej.

Przy wyborze regałów wjezdnych do magazynu lub zakładu przemysłowego, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, warto określić rozmiar i wagę ładunków, które planuje się przechowywać w przestrzeni magazynowej. Powinno się rozważyć rodzaj materiałów i towarów, które będą składowane. Planując układ i wielkość konstrukcji, pod uwagę trzeba wziąć wszelkie wymagania bezpieczeństwa. Ważnymi czynnikami są koszt instalacji oraz konserwacji. Duże znaczenie ma układ magazynu i to jak regały wjezdne będą do niego pasować.

Warto rozważyć wiele możliwości konfiguracji oraz rozbudowy systemu, wraz z rozwojem firmy. Systemy te można z czasem powiększyć o dodatkowe wyposażenie, które usprawni pracę magazynu.

Należy również określić potrzeby i wymagania firmy, jakość i trwałość systemów. Odpowiednio wykonane regały zabezpieczają przechowywane towary przed uszkodzeniami oraz gwarantują bezpieczeństwo pracy personelu magazynowego. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane regały, a także na ich nośność.Nie bez znaczenia jest także cena regałów wjezdnych. Należy pamiętać, że to inwestycja na dłuższy czas i warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie. Po dokładnej analizie wymagań oraz możliwości, wybór odpowiednich regałów wjezdnych na pewno przyczyni się do efektywnego wykorzystania przestrzeni magazynowej i poprawy efektywności pracy przedsiębiorstwa.

Korzyści płynące z wykorzystania regałów wjezdnych

Regały wjezdne umożliwiają obniżenie kosztów składowania palet. Dzięki nim koszty wybudowania i utrzymania obiektu magazynowego są niższe. Są one doskonałe w przypadku gdy:

· w magazynie będą przechowywane znaczne ilości takich samych towarów czy materiałów,

· magazyn jest ważną częścią firmy produkcyjnej, zapleczem surowcowym lub technicznym,

· ładunki nie są zbyt narażone na proces starzenia się, a więc są to np. chłodnie i mroźnie,

Z doświadczenia wiemy, że zastosowanie regałów wjezdnych to spore oszczędności miejsca i kosztów magazynowania. Są one efektywniejsze od tradycyjnych systemów regałowych. Regały wjezdne umożliwiają przechowywanie towarów w skrzyniach, na paletach, w koszach i innych pojemnikach.

W naszej ofercie znajdują się rozwiązania, które możemy dopasować do Twoich potrzeb. Projektujemy systemy od zera, uwzględniając specyfikę danego obiektu, branży, w której działa Twoje przedsiębiorstwo i indywidualnych potrzeb.